Ogłoszenie wyników rekrutacji 2018/2019 na studia I stopnia

11 lipca 2018 r.

Znamy już wyniki rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na rok akademicki 2018/2019. Informacja o zakwalifikowaniu się kandydata do przyjęcia, powinna pojawić się na jego koncie w systemie eHMS. Wyniki rekrutacji na studiach stacjonarnych I stopnia dla kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego ukażą się 20 lipca 2018 r.

Wszystkim osobom, które zostały zakwalifikowane do przyjęcia, przypominamy o konieczności doniesienia wymaganych dokumentów. Dokumenty można dostarczać w dniach od 12-17 lipca 2016 r. (na kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego w dniach 16-19 lipca 2018 r., a na Wydziale Architektury w dniach 9-16 lipca 2018 r.

Kandydaci, których nazwiska znajdują się na listach rezerwowych nie muszą na razie składać dokumentów, ale poczekać na ogłoszenie list osób przyjętych oraz list osób zakwalifikowanych do przyjęcia z list rezerwowych. Listy te zostaną ogłoszone 19 lipca 2018 r. dla wszystkich kierunków, 24 lipca 2018 r. dla kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego. Szczegółowe terminy znajdują się w Harmonogramie rekrutacji >>>

PK na koncercie „Małopolska dla Maturzystów”

23 czerwca 2018

Drodzy Maturzyści! W najbliższą sobotę, 23 czerwca o godz. 16.30 w Tauron Arenie Kraków odbędzie się koncert „Małopolska dla Maturzystów”, na którym wystąpią gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej: Margaret, Kamil Bednarek i zespół „Afromental”. W przerwie między koncertami zaplanowano wspólne odtańczenie poloneza, którego poprowadzi choreograf Andrzej Starowicz, znany m.in. z programu „You can dance”.

Będziecie się mogli spotkać także z nami! Jeśli macie jakieś pytania odnośnie rekrutacji na studia lub jeszcze nie zdecydowaliście, co chcecie robić po maturze - chętnie Wam pomożemy i odpowiemy na Wasze pytania. Stoisko Politechniki będzie zlokalizowane w głównym holu Tauron Areny Kraków przy ul. Stanisława Lema 7. Zapraszamy od godz. 15.00.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wystarczy, że pobierzecie specjalną wejściówkę

Więcej informacji o koncercie „Małopolska dla Maturzystów” na stronie internetowej >>>

Zapraszamy na finał konkursu

„Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz”

20 kwietnia 2018

Serdecznie zapraszamy na Wielki finał konkursu „Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz”, który odbędzie się 20 kwietnia o godz. 11.00 w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia” na kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24. Wszystkim uczestnikom I etapu dziękujemy za udział w teście - jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszej wiedzy. W Wielkim Finale udział wezmą:

Sandra Ślęzak

Oliwia Kutermak

Alicja Ciszewska

Kinga Frączek

Wiktoria Boroń

STUDENCI

Krzysztof Brańka
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Anna Krakowska
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Piotr Pasternak
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Justyna Florczak
Uniwersytet Łódzki

Maciej Nowecki
Politechnika Gdańska

Nauka jest ciekawa, czyli Youtuberzy na PK

4 czerwca 2018

Czy bolid F1 zbudowany przez studentów może być szybszy niż Maserati? Jak wygląda mrówka w tysiąckrotnym powiększeniu? Jak najlepiej trzymać parasol, by nie złamał go silny wiatr?

Kamil - InTravelTivolt Ziemniak ponownie przeprowadzili serię ciekawych eksperymentów na Politechnice Krakowskiej, m.in. w Laboratorium Inżynierii Wiatrowej. Sami zobaczcie, jakie były wyniki eksperymentów. My wiemy, że Panowie ponad wszelką wątpliwość udowodnili, iż nauka jest fascynująca. Dlatego warto studiować na Politechnice Krakowskiej!

MASERATI VS BOLID F1 - WIELKI POJEDYNEK

EKSTREMALNY TEST PARASOLI!

MIKROSKOP ZA PÓŁ MILIONA!

Zapraszamy na finał konkursu

„Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz”

20 kwietnia 2018

Sandra Ślęzak