III edycja konkursu „O Złoty Indeks PK”

16 grudnia 2017 r. - rozpoczęcie rejestracji

Politechnika Krakowska zaprasza tegorocznych maturzystów do udziału w ogólnopolskim konkursie „O Złoty Indeks PK”.

Konkurs organizowany jest w dwóch dyscyplinach: matematyce i chemii.

Każdy uczestnik może wybrać tylko jedną z dyscyplin. Pierwszych 10 laureatów z każdej z dyscyplin otrzyma 100 dodatkowych punktów, a kolejnych 20 osób z listy rankingowej - 50 punktów. Punkty te zostaną doliczone w postępowaniu rekrutacyjnym na wybrany kierunek studiów na Politechnice Krakowskiej (za wyjątkiem Wydziału Architektury oraz kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym).

Rejestracja rozpocznie się 16 grudnia 2017 r. i potrwa do 18 stycznia 2018 r.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się on-line na platformie e-learningowej w sobotę 20 stycznia 2018 r. o godzinie 10.00.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową indeks.pk.edu.pl.

Zapraszamy na wydziałowe inauguracje roku akademickiego

20 września 2017 r.

Wydział Architektury - 2 października, godz. 15.00
Międzywydziałowe Centrum Edukacyjno-Badawcze PK „Działownia”, ul. Warszawska 24.
Wykład inauguracyjny pt. „O praktyczności idei w architekturze” wygłosi dr hab. inż. arch. Kazimierz Butelski.

Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki - 2 października, godz. 10.00
Wykład inauguracyjny pt. "Sieć 4G LTE z trzech punktów widzenia - fizyki, matematyki oraz informatyki" wygłosi Łukasz Gawor, przedstawiciel Nokia Solutions and Networks.

Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej - 4 października, godz. 12.30
Wykład inauguracyjny pt. „Elektrotechnika użyteczna i magiczna” wygłosi prof. dr hab. inż. Krzysztof Kluszczyński.

Wydział Inżynierii Lądowej - 2 października, godz. 10.00
Centrum Sportu i Rekreacji PK, ul. Kamienna 17.
Wykład inauguracyjny wygłosi przedstawiciel firmy BUDIMEX S.A.

Wydział Inżynierii Środowiska - 2 października, godz. 12.00
Wykład inauguracyjny pt. „Biomasa jako źródło energii odnawialnej” wygłosi dr hab. inż. Tomasz Baczyński.

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej - 4 października, godz. 10.00
Wykład inauguracyjny pt. „Hydrogen- Developments in the Oil & Gas Industry” wygłosi Andre Bauer, dyrektor of Technology& Process Air Liquide Global E&C Solutions Poland S.A.

Wydział Mechaniczny - 29 września, godz. 14.00
Muzeum Lotnictwa Polskiego, al. Jana Pawła II 39.
Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Bogdan Bochenek.

Politechnika Krakowska na targach edukacyjnych

11-27 września 2017 r.

Tu będziemy:

11 września - Śląski Salon Maturzystów, Politechnika Śląska, ul. Akademicka 2A, Gliwice

12 września - Kielecki Salon Maturzystów, Politechnika Świętokrzyska, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, Kielce

18-19 września - Lubelski Salon Maturzystów, Uniwersytet Przyrodniczy, ul. Akademicka 13, Lublin

20-21 września - Rzeszowski Salon Maturzystów, Politechnika Rzeszowska, al. Powstańców Warszawy 12, Rzeszów

26-27 września - Krakowski Salon Maturzystów, Auditorium Maximum, ul. Krupnicza 35, Kraków

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

3 października 2017 r.

Dodatkowa rekrutacja na PK

1 sierpnia 2017 r.

Drogi Kandydacie! Masz jeszcze szansę dostać się na studia. Politechnika Krakowska we wrześniu rozpocznie dodatkowy nabór na studia stacjonarne i niestacjonarnie I i II stopnia. Od 1-13 września 2017 r. możesz się rejestrować za pomocą systemu e-HMS na wybrany kierunek na studia stacjonarne I stopnia. Rejestracja na studia niestacjonarne I stopnia zakończy się 18 września 2017 r. Rejestracja kandydatów na studia I stopnia na kierunku architektura krajobrazu zacznie się 14 sierpnia i potrwa do 6 września. W dniach od 1-7 września kandydaci będą musieli donieść dokumenty oraz portfolio do oceny. Szczegółowy harmonogram rekrutacji znajduje się na stronie Serwisu Rekrutacyjnego. Ogłoszenie list osób przyjętych nastąpi 25 września (12 września na architekturze krajobrazu, a 26 września na studiach niestacjonarnych).

Sprawdź, na których kierunkach są wolne miejsca >>>