Zapraszamy na wydziałowe inauguracje roku akademickiego

 

20 września 2017 r.

 

 

Wydział Architektury - 2 października, godz. 15.00
Międzywydziałowe Centrum Edukacyjno-Badawcze PK „Działownia”, ul. Warszawska 24.
Wykład inauguracyjny pt. „O praktyczności idei w architekturze” wygłosi dr hab. inż. arch. Kazimierz Butelski.


Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki - 2 października, godz. 10.00
Międzywydziałowe Centrum Edukacyjno-Badawcze PK „Działownia”, ul. Warszawska 24.
Wykład inauguracyjny pt. "Sieć 4G LTE z trzech punktów widzenia - fizyki, matematyki oraz informatyki" wygłosi Łukasz Gawor, przedstawiciel Nokia Solutions and Networks.


Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej - 4 października, godz. 12.30
Międzywydziałowe Centrum Edukacyjno-Badawcze PK „Działownia”, ul. Warszawska 24.
Wykład inauguracyjny pt. „Elektrotechnika użyteczna i magiczna” wygłosi prof. dr hab. inż. Krzysztof Kluszczyński.


Wydział Inżynierii Lądowej - 2 października, godz. 10.00
Centrum Sportu i Rekreacji PK, ul. Kamienna 17.
Wykład inauguracyjny wygłosi przedstawiciel firmy BUDIMEX S.A.


Wydział Inżynierii Środowiska - 2 października, godz. 12.00
Międzywydziałowe Centrum Edukacyjno-Badawcze PK „Działownia”, ul. Warszawska 24.
Wykład inauguracyjny pt. „Biomasa jako źródło energii odnawialnej” wygłosi dr hab. inż. Tomasz Baczyński.


Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej - 4 października, godz. 10.00
Międzywydziałowe Centrum Edukacyjno-Badawcze PK „Działownia”, ul. Warszawska 24.
Wykład inauguracyjny pt. „Hydrogen- Developments in the Oil & Gas Industry” wygłosi Andre Bauer, dyrektor of Technology& Process Air Liquide Global E&C Solutions Poland S.A.


Wydział Mechaniczny - 29 września, godz. 14.00
Muzeum Lotnictwa Polskiego, al. Jana Pawła II 39.
Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Bogdan Bochenek.

 

<<< wstecz

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

 

3 października 2017 r.

 

<<< wstecz

Dodatkowa rekrutacja na PK

 

1 sierpnia 2017 r.

 

 

Drogi Kandydacie! Masz jeszcze szansę dostać się na studia. Politechnika Krakowska we wrześniu rozpocznie dodatkowy nabór na studia stacjonarne i niestacjonarnie I i II stopnia. Od 1-13 września 2017 r. możesz się rejestrować za pomocą systemu e-HMS na wybrany kierunek na studia stacjonarne I stopnia. Rejestracja na studia niestacjonarne I stopnia zakończy się 18 września 2017 r. Rejestracja kandydatów na studia I stopnia na kierunku architektura krajobrazu zacznie się 14 sierpnia i potrwa do 6 września. W dniach od 1-7 września kandydaci będą musieli donieść dokumenty oraz portfolio do oceny. Szczegółowy harmonogram rekrutacji znajduje się na stronie Serwisu Rekrutacyjnego. Ogłoszenie list osób przyjętych nastąpi 25 września (12 września na architekturze krajobrazu, a 26 września na studiach niestacjonarnych).

 

 

 

Sprawdź, na których kierunkach są wolne miejsca >>>

 

<<< wstecz

Politechnika Krakowska na targach edukacyjnych

 

11-27 września 2017 r.

 

 

Tu będziemy:

11 września - Śląski Salon Maturzystów, Politechnika Śląska, ul. Akademicka 2A, Gliwice


12 września - Kielecki Salon Maturzystów, Politechnika Świętokrzyska, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, Kielce


18-19 września - Lubelski Salon Maturzystów, Uniwersytet Przyrodniczy, ul. Akademicka 13, Lublin


20-21 września - Rzeszowski Salon Maturzystów, Politechnika Rzeszowska, al. Powstańców Warszawy 12, Rzeszów


26-27 września - Krakowski Salon Maturzystów, Auditorium Maximum, ul. Krupnicza 35, Kraków

 

 <<< wstecz

Najpopularniejsze kierunki w rekrutacji na PK

 

12 lipca 2017 r.

 

 

Informatyka, automatyka i robotyka, transport, odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna, inżynieria biomedyczna, budownictwo, mechanika i budowa maszyn – to kierunki, które w pierwszej rekrutacji na rok akad. 2017/2018 cieszyły się największą popularnością wśród kandydatów na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej. Kolejny raz z rzędu na pierwszym miejscu rekrutacyjnej listy przebojów na PK utrzymała się informatyka  – o jedno miejsce na tym kierunku walczyło blisko 9 kandydatów! Pierwsze listy osób przyjętych na studia na PK zostały już ogłoszone.


Na rok akademicki 2017/18 Politechnika Krakowska przygotowała 3217 miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia. W ofercie siedmiu wydziałów było 25 kierunków studiów, w tym nowy – odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna na Wydziale Inżynierii Środowiska (cieszył się dużym zainteresowaniem kandydatów). Podczas elektronicznej rekrutacji uczelnia przyjęła 7442 podania o przyjęcie na kierunek podstawowy na studiach stacjonarnych I stopnia. W ramach jednej opłaty rekrutacyjnej kandydat mógł wybrać jeden kierunek podstawowy i jeden alternatywny, a ogólnie kandydaci na PK mogli dokonać rejestracji na maksymalnie dwa kierunki podstawowe (opłatę rekrutacyjną należało wtedy wnieść za każdy z nich). Zdecydowana większość kandydatów dokonała rejestracji na jeden kierunek podstawowy. Średnio o jedno miejsce na PK aplikowało – podobnie jak przed rokiem – 2,3 kandydata.

W liczbach bezwzględnych najwięcej rejestracji dokonano na kierunki: informatyka (ponad 1850, kierunek prowadzony na trzech wydziałach), budownictwo (1171 na dwóch wydziałach), transport (na dwóch wydziałach), architektura, automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn, energetyka (na dwóch wydziałach), elektrotechnika, inżynieria biomedyczna, technologia chemiczna, inżynieria środowiska.

Jeśli chodzi o zainteresowanie kandydatów wyrażone liczbą osób na miejsce, to najpopularniejszym kierunkiem rekrutacji była informatyka i to na wszystkich trzech wydziałach, na których jest prowadzona. Na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej o jedno miejsce ubiegało się 8,7 kandydatów, na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki - 8 kandydatów. Na Wydziale Mechanicznym o przyjęcie na informatykę stosowaną starało się 5,9 kandydata. W czołówce, jeśli chodzi o liczbę kandydatów na miejsce, były też: automatyka i robotyka (4,6), transport (4,6), odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna (4), inżynieria biomedyczna (3,9), energetyka (3,1), architektura (2,8), mechanika i budowa maszyn (2,4).

Po ogłoszeniu list osób zakwalifikowanych do przyjęcia od 11 do 18 lipca wydziałowe komisje rekrutacyjne będą przyjmować dokumenty od kandydatów. 20 lipca ogłoszone zostaną ostateczne listy przyjętych i listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia z list rezerwowych po pierwszej turze rekrutacji. Uczelnia przewiduje dodatkowy nabór na studia I stopnia we wrześniu. Wykaz kierunków dysponujących wolnymi miejscami umieszczony zostanie w Serwisie Rekrutacyjnym na przełomie lipca i sierpnia.

Obecnie trwa jeszcze na Politechnice Krakowskiej rekrutacja na studia I stopnia na kierunku architektura krajobrazu (do 13 lipca) oraz na studia II stopnia (do września). W ofercie studiów magisterskich na PK są nowe specjalności: analityka danych (na informatyce na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki), inżynieria dróg wodnych (na budownictwie na Wydziale Inżynierii Środowiska), energy systems and machinery (na energetyce w j. angielskim na Wydziale Mechanicznym), innowacyjne technologie chemiczne (na technologii chemicznej w j. angielskim na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej, studia dla obcokrajowców).

 

<<< wstecz