Znani Youtuberzy prowadzą eksperymenty w laboratoriach

Politechniki Krakowskiej

 

13 lutego 2018 r.

 

 

Czy piorun może zabić? Jak zachowują się bańki mydlane w ekstremalnie niskiej temperaturze? Czy prasa hydrauliczna jest w stanie zgnieść aparat fotograficzny? Na te i inne pytania starali się znaleźć odpowiedzi znani Youtuberzy: ZiemniakKamil - InTravel i Tivolt. Niedawno mieliśmy przyjemność gościć ich w naszych naszych laboratoriach, gdzie przeprowadzili kilka ciekawych eksperymentów.Ziemniak, Kamil i Tivolt przeprowadzili swoje badania w Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych na Wydziale Mechanicznym, w Laboratorium Techniki Wysokich Napięć na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej oraz w Laboratorium Badawczym Materiałów i Konstrukcji Budowlanych na Wydziale Inżynierii Lądowej

 

-37°C ❄️ EXTREMALNA KOMORA NISKICH TEMPERATUR!!! ❄️

 

CZY PIORUN MOŻE ZABIĆ ?

 

5 rzeczy, które możesz zgnieść PRASĄ HYDRAULICZNĄ!

 

<<< wstecz

Rozpoczęcie rejestracji w konkursie 

„Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz”

 

22 stycznia 2018 r.

 

 

Od dzisiaj do dnia 9 marca br. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci z całej Polski mogą rejestrować się on-line do udziału w 7. edycji konkursu wiedzy „Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz”.


Na zwycięzców konkursu, którego finał odbędzie się w kwietniu, czekają dodatkowe punkty w rekrutacji na wybrany kierunek studiów na Politechnice Krakowskiej oraz atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.


Warunkiem przystąpienia do konkursu jest rejestracja na stronie internetowej www.kosciuszko.pk.edu.pl - w terminie do 9 marca br. W konkursie nie mogą brać udziału studenci kierunku historia oraz finaliści poprzednich edycji konkursu.


23 marca zarejestrowani uczestnicy przystąpią do testu on-line (I etap), złożonego z 30 pytań zamkniętych.


Regulamin konkursu wyrównuje szanse uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Do II etapu (finału) Komisja konkursowa zakwalifikuje bowiem 10 osób - po 5 najwyżej ocenionych uczestników z obydwu grup.


Finał odbędzie się 20 kwietnia w Krakowie.


Szczegóły (w tym wykaz literatury) na stronie internetowej: www.kosciuszko.pk.edu.pl.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje rektor Politechniki Krakowskiej prof. Jan Kazior.

 

Regulamin >>>

Harmonogram >>>

Zarejestruj się >>>

 

 

<<< wstecz

PK na targach edukacyjnych

 

22 stycznia 2018 r.

 

 

Zapraszamy Was na nasze stoiska podczas targów edukacyjnych, na których zaprezentujemy ofertę dydaktyczną oraz warunki rekrutacji na rok akademicki 2018/2019.

 

Tu będziemy:

 

- 29 stycznia 2018 r. - XIII Powiatowe Targi Akademickie w „Konarze” - Oświęcim (Powiatowy Zespół nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Konarskiego, ul. Konarskiego 24)

- 27-28 lutego 2018 r. - XIII Podkarpackie Targi Edukacyjne „EduSalon”, Rzeszów (G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Jasionka 953)

7 marca 2018 r. - Szkolny Dzień Kariery, Wieliczka (Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Piłsudskiego 105)

- 9 marca 2018 r. - IX Powiatowa Giełda Szkół Wyższych, Żywiec (Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, ul. Komisji Edukacji Narodowej 3)

15-16 marca 2018 r. - Targi Edukacyjne, Lublin (Centrum Targowo-Wystawiennicze Targi Lublin, ul. Dworcowa 11)

- 21 marca 2018 r. - XX Sądeckie Targi Uczelni Wyższych, Nowy Sącz (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Nadbrzeżna 34)

- 27-28 marca 2018 r. - XX Ogólnopolskie Targi „Edukacja 2018”, Katowice („Spodek”)

<<< wstecz

III edycja konkursu „O Złoty Indeks PK”

 

16 grudnia 2017 r. - rozpoczęcie rejestracji

 

Politechnika Krakowska zaprasza tegorocznych maturzystów do udziału w ogólnopolskim konkursie „O Złoty Indeks PK”.Konkurs organizowany jest w dwóch dyscyplinach: matematyce i chemii.

 

Każdy uczestnik może wybrać tylko jedną z dyscyplin. Pierwszych 10 laureatów z każdej z dyscyplin otrzyma 100 dodatkowych punktów, a kolejnych 20 osób z listy rankingowej - 50 punktów. Punkty te zostaną doliczone w postępowaniu rekrutacyjnym na wybrany kierunek studiów na Politechnice Krakowskiej (za wyjątkiem Wydziału Architektury oraz kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym).

 

Rejestracja rozpocznie się 16 grudnia 2017 r. i potrwa do 18 stycznia 2018 r.

 

Pierwszy etap konkursu odbędzie się on-line na platformie e-learningowej w sobotę 20 stycznia 2018 r. o godzinie 10.00.Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową indeks.pk.edu.pl.

 

<<< wstecz