Nowe technologie dla dziewczyn - program stypendialny

29 czerwca 2017

„Nowe technologie dla dziewczyn” to polski program stypendialny dla młodych kobiet, które wiążą swoją przyszłość zawodową z branżą technologiczną. Organizatorami programu są Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel.

W III edycji programu mogą wziąć udział:

- maturzystki 2017 zainteresowane studiami technicznymi
 - studentki wybranych politechnik i kierunków (sprawdź listę >>>).

W ramach programu "Nowe technologie dla dziewczyn" zostanie rozdysponowanych dwadzieścia pięć stypendiów na rok akademickim 2017/18.

Programem została objęta także Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki. Na liście kierunków prowadzonych na uczelni i objętych stypendium znajdują się:

- automatyka i robotyka
- elektrotechnika
- informatyka
- informatyka stosowana
- inżynieria bezpieczeństwa
- matematyka
- nanotechnologie i nanomateriały

Jeśli zostaniecie stypendystkami INTEL-PERSPEKTYWY otrzymacie wsparcie merytoryczne i finansowe. Dostaniecie wsparcie od Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Mentor pomoże Wam wyznaczyć sobie cele i wytrwale je realizować, pokaże jak wygląda praca w dużej firmie technologicznej i jak planować swoją karierę. Otrzymacie stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie będziecie ponosić w związku ze studiami. Będzie to też szansa, aby wziąć udział w programie stażowym - w Intel Technology Poland Sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum badawczo-rozwojowym Intel w Europie lub w USA.

Strona Programu >>>

Regulamin >>>