Nie mieszkasz w Krakowie i obawiasz się, że studiując w obcym mieście nie będziesz miał co począć ze sobą w czasie wolnym od zajęć? W Krakowie  ̶  mieście pełnym studentów  ̶  na pewno nie zagrozi Ci nuda i samotność. Pomijając oferowane przez uczelnię formy aktywności, takie jak koła naukowe i zajęcia sportowe, możesz wybierać spośród tego co ma do zaoferowania miasto.

W Krakowie grozi Ci raczej nadmiar atrakcji niż ich brak. Nie będziesz mieć problemu ze zorganizowaniem czasu wolnego od nauki, chyba że problemem może być wybór jednej ze zbyt wielu możliwości. Na każdym kroku znajdują się tu kawiarnie, kluby i puby.  Z roku na rok organizowanych jest coraz więcej ciekawych koncertów i bajecznie kolorowych festiwali. Jako członek studenckiej społeczności możesz liczyć na specjalne zniżki.

Jeśli od nocnych szaleństw wolisz spokojne rozrywki, to nie mogłeś wybrać lepszego miasta. Kraków to miasto kultury, w którym działa wiele teatrów  ̶  zarówno tych dużych i sławnych, jak i małych niezależnych. Możesz spędzać czas podziwiając piękne zbiory krakowskich muzeów lub spacerować po pełnym niezwykłych roślin Ogrodzie Botanicznym. 

Zawsze możesz skorzystać z jednego z wielu portali informacyjnych dla studentów, gdzie na pewno znajdziesz podpowiedź jak spędzić czas wolny. Także Samorząd Studentów Politechniki prowadzi Serwis Studencki, na którym znajdują się informacje o organizowanych w Krakowie imprezach. 

A może po prostu zdasz się na przypadek? Kraków jest pełen ciekawych i niezwykłych miejsc. Nawet wychodząc na zwykły spacer możesz trafić na coś co Cię zainteresuje, zainspiruje lub gdzie będziesz chciał często wracać i spędzać każdą wolną chwilę.