Wydział Mechaniczny stanowił kiedyś jeden z trzech pierwszych Wydziałów Politechnicznych, a samodzielność uzyskał w 1953 roku. Wydział jest jednym z największych na Politechnice Krakowskiej – prowadzi zajęcia na dziesięciu kierunkach dostosowanych do współczesnego rozwoju techniki i potrzeb rynku pracy. Siedziba Wydziału znajduje się przy al. Jana Pawła II w krakowskich Czyżynach.

Kierunki

automatyka i robotyka

energetyka

informatyka stosowana

inżynieria bezpieczeństwa

inżynieria biomedyczna

inżynieria materiałowa

inżynieria produkcji

inżynieria wzornictwa przemysłowego

mechanika i budowa maszyn (w języku polskim)

mechanika i budowa maszyn (w języku angielskim)

transport

al. Jana Pawła II 37, 31-864 Kraków

rekrutacja studia stacjonarne: 12 628 36 10, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

rekrutacja studia niestacjonarne: 12 628 36 16, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mech.pk.edu.pl