Baza laboratoryjna Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki służy głównie prowadzeniu zajęć z zakresu języków programowania, baz danych, inżynierii oprogramowania, sztucznej inteligencji, aplikacji internetowych, animacji i grafiki komputerowej. Składa się ona z niemal trzystu nowoczesnych i wielosystemowych stanowisk komputerowych, wyposażonych w niezbędne do prowadzenia badań przez studentów pakiety biurowe, programy graficzne, bazy danych oraz pakiety statystyczne. W Instytucie Matematyki służą prowadzeniu zajęć z analizy matematycznej, ekonometrii, statystyki i finansów. Na Wydziale znajduje się także laboratorium zawierające 55 zestawów do samodzielnego wykonywania doświadczeń fizycznych, m.in.: mikroskopy, wahadła proste, oscyloskop katodowy, wanna elektrolityczna i lampa neonowa.

Laboratoria Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki:

• Pracownia Badań Edukacji i Rynku Pracy
  • Laboratorium systemów teleinformatycznych
  • Laboratorium bezpieczeństwa systemów komputerowych
  • Laboratorium mikrokontrolerów i mikroprocesorów
  • Laboratorium Elektroniki i miernictwa

Laboratorium Elektroniki i Miernictwa  Laboratorium Badań Materiałowych  Laboratorium Elektroniki i Miernictwa